Nová zelená úsporám startuje v srpnu

Nová zelená úsporám startuje v srpnu 2013

První žádosti o dotace bude podle návrhu Ministerstva životního prostředí možné podávat v srpnu 2013, kdy bude připraveno v rámci první výzvy 1,4 miliardy korun na rekonstrukci rodinných domů. Akceptovány budou realizace započaté po 1. lednu 2013.

  

Zelená úsporám

Zelená úsporám je rozsáhlý program ministerstva životního prostředí spravovaný Státním fondem životního prostředí, který poskytuje dotace pro energetické úspory.

Poskytnuté  dotace jsou nevratné a lze je uplatnit  na zavedení vytápění na bázi obnovitelných zdrojů energie a na opatření k energetickým úsporám rekonstrukci nebo stavbě rodinných nebo bytových domů. Prakticky lze tedy dotace použít  na zateplení domů, výměnu oken, pořízení rekuperace tepla, výměnu neekologického zdroje vytápění či teplé vody za ekologický (kotle na biomasu, solární kolektory, tepelná čerpadla) a pořízení nového pasivního domu. 

Jsme registrováni v seznamu dodavatelů  pro montáž solárnách systémů Regulus, Topspolar, Vips solar, Vaillant a Protherm. Dále pak pro montáž teplovodních kotlů Rojek a tepelných čerpadel Regulus a Vaillant.

 

© 2012 Roman Masničák | web by VisionWorks

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody